Aktualności

Studenci UwB nauczą się nowoczesnego zarządzania laboratorium! Spotkanie władz uczelni z przedstawicielami firmy Eusoft i Infinity Group


Post 10-11-2017
10 LIS

Uniwersytet w Białymstoku podpisał umowę na wykorzystanie do celów edukacyjnych innowacyjnego rozwiązania IT. Studenci Wydziału Biologiczno-Chemicznego białostockiej uczelni zyskali dostęp do Eusoft.Lab LIMS – światowej klasy systemu do zarządzania pracą laboratorium.

Przełomowe odkrycia naukowe, które przesuwają granice ludzkiego poznania… Właśnie takie marzenia i taka wizja przyszłej pracy są dla wielu studentów motywacją do nauki na kierunkach biologiczno-chemicznych.

Eusoft.Lab LIMS to zaawansowane rozwiązanie informatyczne, które gromadzi i przetwarza laboratoryjne dane cyfrowe, automatyzuje i optymalizuje pracę laboratorium, pozwala unikać błędów, a przede wszystkim – skupić się na pracy badawczej i odkrywaniu praktycznych zastosowań uzyskanych wyników. Eusoft.Lab LIMS używany jest w europejskich laboratoriach, do badań w zakresie ochrony środowiska, żywności i napojów, w przemyśle paliwowym, chemicznym, medycznym i farmaceutycznym. Rozwiązanie stosują zarówno duże koncerny, jak i małe laboratoria.

W uroczystości podpisania umowy wzięli udział dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB – rektor Uniwersytetu w Białymstoku, Stefano D’Ascoli – prezes Eusoft, Jarosław Antychowicz – prezes Infinity Group, a także prof. Beata Godlewska-Żyłkiewicz – dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB, prof. Krzysztof Winkler – dyrektor Instytutu Chemii UwB, Grzegorz Perkowski – wiceprezes Infinity Group oraz Witold Ziobrowski – udziałowiec Infinity Group.

Link do źródła (i pełnego artykułu) -> https://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/studenci-uwb-naucza-sie-nowoczesnego-zarzadzania-laboratorium.htmlWięcej aktualności