Aktualności

Bezpieczeństwo w erze cyberprzestępczości: Wyzwania i innowacje na Dell Technologies Forum


Post 06-06-2023
05 JUN

Cyberprzestępczość to jedno z najgroźniejszych zjawisk XXI wieku. Podczas Dell Technologies Forum, które odbyło się podczas zorganizowanego w Warszawie Expo XXI, Dariusz Jóźwiak oraz Bartosz Charliński podczas swojego wystąpienia mówili o tym, czego potrzebują firmy aby skutecznie monitorować, wykrywać i przeciwdziałać cyberzagrożeniom.

Wskazali na to, że bezpieczeństwo ma kilka płaszczyzn i podejście do kwestii skutecznych zabezpieczeń dynamicznie się zmienia. Powodemi tego są: 1. Zmiana stylu pracy, 2. digitalizacja, 3. Cloud, 4. dane wedrujące w różnych punktach

Wszystkie te czynniki zmuszają organizacje do zastosowania nowego podejścia do bezpieczeństwa, które skupia się na dbaniu o monitorowanie każdego elementu infrastruktury. Konieczne jest wprowadzanie nowych narzędzi, których celem jest agregowanie informacji w jednym miejscu po to, żeby mieć pełny obraz potencjalnych zagrożeń. Ataki nie są klikowe, są wieletapowe, i bez głębokiej analizy, użycia AI pewnych ataków nie da się rozpoznać.

Współczesny proces dbaniu o bezpieczeństwo opiera się na Ideologii zero trust, której założeniem jest dostosowanie poziomu zabezpieczeń pod konkretnego użytkownika i jego weryfikacja na każdym możliwym poziomie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcam do obejrzenia całego materiału, który jest dostępny pod linkiem https://lnkd.in/e-MA_wmv

Więcej aktualności