Aktualności

Dzień otwarty klastrowego Technikum Programistycznego InfoTech


Post 60-06-2019
06 CZER

We wtorek 28.05 w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania odbył się dzień otwarty klastrowego Technikum Programistycznego InfoTech. Wszyscy zgromadzeni uczestnicy mieli okazję spotkać się z twórcami szkoły, nauczycielami, a także z przedstawicielami firm z branży IT działających w regionie, które współtworzą technikum.

Spotkanie na Auli Wielkiej otworzył i poprowadził Adam Kamiński. Na początku głos zabrał doc. dr Edward Hościłowicz – Rektor WSFiZ w Białymstoku. Po części oficjalnej, można było wysłuchać kilku wystąpień. Marek Korch z Infinity Group pokrótce przedstawił białostocki rynek IT. Katarzyna Kaczyńska, dyrektor szkoły, przybliżyła ideę jej powstania, cele kształcenia oraz przebieg procesu rekrutacji, który wciąż jest otwarty. Nela Brzozowska i Maciej Aniserowicz – DevStyle, z lekką nutą humoru przedstawili blaski i cienie bycia programistą. Daniel Dobkowski z Galaktus PR Agency, zajmujący się marketingiem w branży gamingowej, udowodnił, że programowanie to nie jest jedyna droga, którą można podążać w dziedzinie IT. Ewelina Gorbacz Modrzejewska z Inkubatora Samsunga w Białymstoku wprowadziła nas w świat IoT oraz VR Paintball’u. Najwięcej emocji wśród zgromadzonej młodzieży wzbudził interaktywny quiz z nagrodami zorganizowany przez Karola Przybyszewskiego – współtwórcę i nauczyciela w naszym technikum.

W mniejszej grupie można było posłuchać Macieja Szymkowskiego z PB, który mówił o wykorzystaniu biometrii w naszym codziennym życiu, wziąć udział w pokazie gier przygotowanym przez tegorocznych maturzystów – Olę i Kubę, a także porozmawiać ze wspomnianymi już Nelą i Maciejem o pracy w branży IT.

Dziękujemy wszystkim za przybycie – prelegentom, nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim młodzieży!

Przypominamy, że rekrutacja do naszego technikum trwa! Czekamy na Was!

Więcej informacji na stronie http://www.infotech.edu.pl/.Więcej aktualności