Aktualności

Aktualności i wydarzenia

 • Post 12-10-2017
  12 PAŹ

  Konkurs! Dotacje na prace badawcze – okazja dla przedsiębiorstw

  Chcesz prowadzić prace badawcze, utworzyć centrum badawczo-rozwojowe lub kupić aparaturę do prowadzenia badań w swojej firmie? Weź udział w konkursie. Dotacje czekają!..
  Badania + Rozwój = Sukces

  Tym równaniem kierują się także członkowie Klastra Infotech. Co ono oznacza w praktyce? Co możemy zyskać pracując razem i dążąc do rozwoju nie tylko swoich przedsiębiorstw – ale i całego regionu? Zdajemy sobie jednak sprawę, że takie badania są inwestycją, która pochłania duże zasoby finansowe. Dla wszystkich przedsiębiorczych osób mamy rozwiązanie: konkurs, w którym do podziału jest 75 mln złotych!

  Czytaj więcej
 • Post 11-10-2017
  11 PAŹ

  Zapraszamy do czwartej edycji Konkursu Technotalent!

  Szanowni Państwo,

  Tegoroczna edycja konkursu Technotalent ma pulę nagród w wysokości 46.000 zł. Konkurs jest skierowany do osób w wieku 18-35 lat związanych z województwem podlaskim i warmińsko-mazurskim. Prosimy o przekazanie informacji o konkursie Państwa pracownikom, którzy mogą przedstawić z ramach zgłoszenia w konkursie projekt technologiczny, który nie został jeszcze skomercjalizowany. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmujemy do 18 października 2017 roku...
  Na stronie: http://technotalenty.pl/konkurs2017 znajduje się formularz konkursowy. W przypadku pytań proszę się kontaktować z biurem organizatora pod tel. +48 732 624 779, email: fundacja@technotalenty.pl.
  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który jest świetną okazją do zdobycia opinii na temat projektu i pozyskania środków na jego rozwój.

  W załączeniu przesyłamy krótkie informacje o Konkursie i baner do wykorzystania na Państwa stronę internetową.

  Pozdrawiamy Serdecznie
  Zarząd Fundacji Technotalenty

  Regulamin konkursu

  Czytaj więcej
 • Post 28-09-2017
  28 WRZ

  Wschodni Kongres Gospodarczy - Klastry i ich rola w rozwoju gospodarki jako jeden z tematów Kongresu

  Zainteresowanie czwartą już edycją Wschodniego Kongresu Gospodarczego (WKG) potwierdza, że białostockie cykliczne spotkania wpisały się trwale w kalendarz najważniejszych gospodarczych konferencji w Polsce. WKG sprawdził się jako koncepcja i stanowi stały już element publicznej debaty o perspektywach i szansach wschodnich regionów naszego kraju...
  IV Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku odbył się w dniach 27-28 września 2017 r. W 33 debatach, spotkaniach oraz imprezach towarzyszących wzięło udział ponad 1500 gości. Konferencji towarzyszyły rozstrzygnięcia plebiscytów: TOP Start-up Polski Wschodniej 2017, TOP Inwestycje Polski Wschodniej 2017 oraz TOP Pracodawcy Polski Wschodniej 2017. Jednym z tematów kongresu były temat Klastrów i ich roli w rozwoju gospodarki.

  Czytaj więcej
 • Post 11-09-2017
  11 WRZ

  Atlassian Summit - Transition Technologies PSC zaprasza do stoiska!

  TTPSC jest uczestnikiem jednego z największych wydarzeń organizowanych przez firmę Atlassian...
  W dniach 11-14.09 w San Jose (Kalifornia) odbywa się największe wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych narzędziami firmy Atlassian - Summit U.S. 2017. Pragniemy poinformować, że jesteśmy obecni na tej imprezie ze swoim stoiskiem! Aby uzyskać więcej informacji o przedstawicielach Transition Technologies PSC na tym wydarzeniu, zapraszamy do śledzenie naszego profilu Transition Technologies PSC - Atlassian Gold Solution Partner. Jeżeli zaś pragniecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat Atlassian Summit U.S. 2017 to zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej tej imprezy: https://goo.gl/YUE2BU

  Czytaj więcej
 • Post 05-09-2017
  05 WRZ

  TTPSC na World Expo Astana - pokazy AR DEMO

  Fotorelacja z prezentacji rozwiązań Rozszerzonej Rzeczywistości...
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Kazachstanu, gdzie Piotr Zdziechowski i Adam Macierzyński (specjaliści ds. IoT w Transition Technologies PSC) zaprezentowali rozwiązania Rozszerzonej Rzeczywistości podczas Expo 2017 Astana International.

  Czytaj więcej
 • Post 15-08-2017
  15 SIE

  Turniej siatkówki „Słonie na Balkonie”

  Kibicujemy drużynie z Transition Technologies PSC!..
  Już w sobotę 19.08.2017 odbędzie się 6. Turniej Przedsiębiorcy, który organizuje Fundacja Słonie na balkonie. W fazie grupowej charytatywnego meczu siatkówki zagra drużyna łódzkiego oddziału Transition Technologies PSC! Uczestnikom życzymy powodzenia!

  Czytaj więcej
 • Post 16-07-2017
  16 LIP

  Bieg sztafetowy „Maraton Szakala”

  Transition Technologies PSC bierze udział w sztafecie!..
  Świetna zabawa, wyjątkowa atmosfera i miło spędzony czas. Tak wyglądała niedziela w łódzkim parku Arturówek podczas 7. Sztafetowego Maratonu Szakala. Transition Technologies PSC w składzie: Agnieszka Ratajek, Dagmara Szymczyk, Michał Fidor, Leszek Zborowski, Konrad Dróżka, Grzegorz Stawicki, Iwo Kucharski zakończyło bieg z czasem poniżej 3 godzin! Dziękujemy za kibicowanie!

  Czytaj więcej
 • Post 04-07-2017
  04 LIP

  Muda Hunting w Krakowie – warsztaty TTPSC

  Konferencja, na której będą prezentowane rozwiązania Augmented Reality...
  3. lipca w Krakowie odbyły się Muda Hunting, czyli warsztaty dotyczące eliminacji marnotrawstwa w przedsiębiorstwach, skierowane do kadry zarządzającej. Podczas spotkania Transition Technologies PSC zaprezentował swoje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie Rozszerzonej Rzeczywistości. W czasie konferencji Muda Hunting, Artur Sadzik - Kierownik ds. Projektów Strategicznych wraz z Błażejem Dunajczyk - Specjalistą ds. IoT w Transition Technologies PSC zaprezentowali technologię Augmented Reality (AR) z użyciem okularów Microsoft Hololens i robota Lego. Widok z okularów mogli na żywo oglądać uczestnicy spotkania!

  Czytaj więcej
 • Post 01-07-2017
  01 LIP

  Praktyki letnie w Transition Technologies PSC!

  Wraz z początkiem lipca przyjęliśmy nowe grono praktykantów...
  Trwają letnie praktyki w Transition Technologies PSC! Praktykantom życzymy wielu pasjonujących wyzwań i fantastycznych chwil w naszej firmie oraz owocnej współpracy w przyszłości!

  Czytaj więcej
 • Post 13-01-2016
  13 STY

  Gala Partnerska Dell Regional Partner Awards 2016 CEE

  W dnia 12-13 stycznia odbyła się Gala Partnerska Dell Regional Partner Awards 2016 CEE z udziałem członków klastra InfoTech...
  12 stycznia 2016 r. podczas uroczystej gali ogłoszono zwycięzców Dell Regional Partner Awards 2016 CEE. Nagrody wręczono partnerom, którzy w minionym roku wykazali się największym zaangażowaniem i skutecznością w sprzedaży produktów i rozwiązań Dell EMC.

  Drugi raz z rzędu nagrodę Partnera Roku 2016 otrzymał członek klastra – Intratel Sp. z o.o.

  Czytaj więcej
 • Post 09-11-2015
  09 LIS

  Członek klastra Intratel wybrany jako partner roku firmy Dell

  Siódma coroczna konferencja Dell PartnerDirect Solutions odbyła się w Wiedniu i zgromadziła liderów biznesu spośród partnerów Dell, którzy wspólnie świętowali stały wzrost i rozwój programu PartnerDirect. Michael Dell, Prezes i CEO Dell zaznaczył jak ważnym dla firmy w długoterminowej strategii biznesowej jest kanał partnerski i ogłosił również zwycięzców nagrody Partner Roku 2015...
  Siódma coroczna konferencja Dell PartnerDirect Solutions odbyła się w Wiedniu i zgromadziła liderów biznesu spośród partnerów Dell, którzy wspólnie świętowali stały wzrost i rozwój programu PartnerDirect. Michael Dell, Prezes i CEO Dell zaznaczył jak ważnym dla firmy w długoterminowej strategii biznesowej jest kanał partnerski i ogłosił również zwycięzców nagrody Partner Roku 2015. Podczas konferencji firma wyróżniła najlepszych partnerów z grup „Premier” i „Preferred” z Europy i Bliskiego Wschodu, którzy w ciągu ostatniego roku wykazali się doskonałą ofertą rozwiązań Dell dla klientów oraz odnotowali znaczący wzrost sprzedaży. Członek klastra InfoTech - INTRATEL Sp. z o.o. została uhonorowana tytułem „Poland - Partner of the Year 2015 Award” w uznaniu za szczególne zaangażowanie w rozwój biznesu Dell. Michael Dell osobiście pogratulował Prezesowi Zarządu Intratel osiągniętych wyników oraz podkreślił rolę Intratel jako najlepszego partnera Dell w Polsce.

  Czytaj więcej
 • Post 20-05-2014
  20 MAJ

  Intratel Sp. z o.o., członek klastra InfoTech otwiera oddział w Stanach Zjednoczonych

  20 maja 2014 została zarejestrowana w USA spółka One Step Cloud Inc. będąca oddziałem Intratel Sp. z o.o., członka klastra InfoTech...
  Działalność firmy będzie się skupiała na sprzedaży własnego oprogramowania do zarządzania usługami w chmurze obliczeniowej oraz dostarczania najwyższej jakości usług cloud. One Step Cloud będzie oferował platformę w pełni zabezpieczoną, prywatną i niezawodną.

  Czytaj więcej
 • Post 02-10-2013
  02 PAŹ

  Klaster InfoTech na VII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej UE – Chiny

  Zakończyła się siódma edycja targów EU-China Business & Technology Cooperation Fair w Chengdu w Chinach, w których wzięło łącznie udział ponad tysiąc firm europejskich, organizacji, uczelni wyższych, jednostek rządowych, instytutów naukowych i ponad 2500 potencjalnych partnerów biznesowych z Chin...
  Tegoroczne targi odbyły się pod wspólną marką „EU-China Innovation Cluster Cooperation” i koncentrowały się na takich dziedzinach jak bio-farmaceutyka, ochrona środowiska, nowe źródła energii i IT. Było to spotkanie ekspertów, przedstawicieli uczelni i businessu, jak również reprezentantów rządów zarówno z Europy jak i Chin. Za cel postawiono wymianę informacji odnośnie polityki związanej z tematyką forum, osiągnięć technologicznych i trendów w poszczególnych dziedzinach jak również najlepszych praktyk z zakresu biznesu.

  Targi odbywały sie w dniach 25-28 września, brały w nich udział również firmy i instytucje z Polski, m.in. przedstawiciel Klastra InfoTech.

  Czytaj więcej
 • Post 11-03-2013
  11 MARZ

  Udział członków klastra na targach CeBIT

  Wróciliśmy właśnie z Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CEBIT 2013 w Hannoverze, gdzie po raz kolejny wystawialiśmy nasze rozwiązania. W tegorocznej edycji targów Polska była partnerem strategicznym CeBIT...
  Członek klastra - Intratel pokazał w Hannoverze swoje najnowsze rozwiązanie. Jest to produkt typu private cloud dla sektora SMB, podnoszący wydajność i zmniejszający koszty IT w małych i średnich przedsiębiorstwach. Pozwala on w przystępny i naprawdę prosty sposób utworzyć - po pierwsze, wirtualną infrastrukturę IT do realizacji zadań biznesowych - desktopy oraz serwery z dedykowanymi funkcjami, takimi jak kontroler domeny, serwer baz danych MS SQL, serwer poczty Exchange. Po drugie, rozwiązanie to dostarcza środowiska aplikacyjne dla pracowników lub użytkowników platformy, czyli automatycznie instalowane programy niezbędne do obsługi firmy, pobierane z miejsc zwanych z angielskiego marketplace.

  Nasz kraj reprezentowało 170 firm, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Łącznie w targach udział wzięło ponad cztery tysiące wystawców z całego świata, a ich ofertę oglądało według szacunków organizatorów około 350 tysięcy zwiedzających. CeBIT stanowi ciekawe połączenie targów, konferencji i wykładów które prowadzili najlepsi specjaliści ICT. Motyw przewodni tegorocznej imprezy to idea shareconomy, czyli dzielenie się wiedzą, kontaktami i doświadczeniem wśród specjalistów branży oparty na zaufaniu.

  Oferta wystawców podzielona była na cztery kategorie: Pro, Gov, Lab i Life, w ramach których prezentowano innowacje z zakresu technologii IT, telekomunikacji, elektroniki użytkowej i nowych mediów.

  W związku z rosnącym zainteresowaniem małych i średnich firm dedykowanymi im rozwiązaniami IT poprawiającymi efektywność ich pracy, prowadzimy prace nad kolejnym produktem tego typu.

  Czytaj więcej