Aktualności

Aktualności i wydarzenia

 • Post 14-11-2017
  14 LIS

  PTC Forum Europe 2017 w Stuttgarcie

  Transition Technologies PSC w Stuttgarcie pierwszy raz również na targach ONLINE!..
  Stolica kraju związkowego Badenia-Wirtembergia gościła konferencję PTC Forum Europe 2017. Spotkanie partnerów i kontrahentów amerykańskiego giganta informatycznego PTC było okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań naszej firmy. Stoisko TTPSC cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, którzy mogli zapoznać się z działaniem Rozszerzonej Rzeczywistości w praktyce.

  Czytaj więcej
 • Post 10-11-2017
  10 LIS

  Studenci UwB nauczą się nowoczesnego zarządzania laboratorium! Spotkanie władz uczelni z przedstawicielami firmy Eusoft i Infinity Group

  Uniwersytet w Białymstoku podpisał umowę na wykorzystanie do celów edukacyjnych innowacyjnego rozwiązania IT. Studenci Wydziału Biologiczno-Chemicznego białostockiej uczelni zyskali dostęp do Eusoft.Lab LIMS – światowej klasy systemu do zarządzania pracą laboratorium...
  Przełomowe odkrycia naukowe, które przesuwają granice ludzkiego poznania… Właśnie takie marzenia i taka wizja przyszłej pracy są dla wielu studentów motywacją do nauki na kierunkach biologiczno-chemicznych.

  Eusoft.Lab LIMS to zaawansowane rozwiązanie informatyczne, które gromadzi i przetwarza laboratoryjne dane cyfrowe, automatyzuje i optymalizuje pracę laboratorium, pozwala unikać błędów, a przede wszystkim – skupić się na pracy badawczej i odkrywaniu praktycznych zastosowań uzyskanych wyników. Eusoft.Lab LIMS używany jest w europejskich laboratoriach, do badań w zakresie ochrony środowiska, żywności i napojów, w przemyśle paliwowym, chemicznym, medycznym i farmaceutycznym. Rozwiązanie stosują zarówno duże koncerny, jak i małe laboratoria.

  Czytaj więcej
 • Post 08-11-2017
  08 LIS

  Hot Ideas & Cold Drinks! Spotkanie w Explorer HQ dla miłośników branży IT

  Celem spotkania jest dzielenie się wiedzą, prezentacja firm i rozwiązań oraz niezbędny w tych czasach networking...
  Hot Ideas & Cold Drinks jest meet-upem, w którym bierze udział skład Explorera HQ oraz zaprzyjaźnionych firm sektora informatycznego, a także wszystkich pasjonatów branży IT. Co więcej, jest to część serii eventów Explorers Club, które zdobywają coraz więcej popularności. Raz w miesiącu wszyscy pasjonaci spotykają się w jednym miejscu i dzielą się swoimi doświadczeniami i nowymi rozwiązaniami, które ich nakręcają do pracy.

  W spotkaniu, które odbędzie się 14 listopada (w godzinach 17:00-20:00) będą brali także udział nasi koledzy z Norwegii oraz przedstawiciele Klastra INFOTECH, którzy będą opowiadać o swoich przedsięwzięciach oraz inspiracjach, ale przede wszystkim będą poznawać się lepiej w kameralnym otoczeniu. Wejście jest darmowe, więc zapraszamy wszystkich chętnych!

  Ze względów lokalowych mamy limitowaną liczbę miejsc – jeśli chcecie wziąć udział, rejestrujcie się tutaj -> https://456911-1.evenea.pl

  Więcej informacji możecie znaleźć na FB Explorera HQ -> https://www.facebook.com/events/136843046967032

  Czytaj więcej
 • Post 06-11-2017
  06 LIS

  InfoShare Roadshow 2017 – Białystok – zapraszamy na wydarzenie!

  Dowiedz się jak tworzyć wydajny i skalowany software - EXPLORER HQ zaprasza do swojej siedziby...
  Cieszy nas to, że od lat wiele specjalistów IT przyjeżdża w maju na infoShare. Chcemy jednak częściej dzielić się wiedzą więc ruszamy w Polskę. 21 listopada przyjeżdżamy do Białegostoku! Zapraszamy was na meetup z doświadczonymi deweloperami z infoShare Academy, ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. i Intel. Będą mówić o tym jak tworzyć wydajny, stabilny i skalowalny software. Przedstawią wam swój workflow i „best practices”. Dokładna agenda jest w trakcie budowy.

  Po części merytorycznej będzie jeszcze czas na luźne rozmowy przy pizzy i piwie.
  Szczegóły znajdziecie tutaj: http://bit.ly/2i4oIhJ

  Nie zwlekajcie i rejestrujcie się!
  https://infoshare-roadshow-bialystok.evenea.pl/
  Liczba miejsc jest ograniczona.

  Dzięki naszym partnerom udział w spotkaniach jest darmowy :)

  Czytaj więcej
 • Post 04-11-2017
  04 LIS

  Kolejny nowy członek – witamy NetArch w załodze INFOTECH

  Coraz więcej osób interesuje się Klastrem INFOTECH – co za tym idzie, powiększamy swój skład o kolejne firmy. Kto tym razem do nas dołączył?..
  Kolejnym cennym członkiem Klastra została agencja e-commerce NetArch, do której należą marki: Sempai i AtomStore, świadczące usługi z zakresu e-marketingu i e-commerce.

  Sempai od ponad 11 lat pomaga firmom osiągać jak najwyższe zyski ze sprzedaży online. Działa w obszarze marketingu w wyszukiwarkach internetowych, świadcząc usługi z zakresu SEO, PPC i analityki webowej. Przez ponad dekadę współpracowała z kilkuset firmami, tylko obecnie obsługuje ponad 200 klientów. Jako certyfikowany Partner Google PREMIUM specjalizuje się w obsłudze sklepów internetowych w zakresie marketingu konwersji. Najlepsza Agencja Generująca Sprzedaż (Ekomersy 2016).

  Atomstore jest platformą e-commerce klasy premium. System umożliwia tworzenie sklepów internetowych i systemów B2B. Przeznaczony dla wymagających sprzedawców, którzy szukają elastycznej platformy do rozwijania swojego biznesu. Wraz z platformą oferuje kompleksowe wdrożenie od A do Z. Wszystkie sklepy tworzone są zgodnie z najnowszymi trendami i w technologii RWD.

  Czytaj więcej
 • Post 31-10-2017
  31 PAŹ

  Transition Technologies PSC obecne na Manufuture 2017

  Dyskusja o przyszłości procesów produkcji w Europie...
  W dniach 24-25 października na Uniwersytecie w Tallinnie (Estonia) odbyła się konferencja Manufuture 2017, gdzie Adam Gąsiorek (Dyrektor Operacyjny ds. Rozwoju w Transition Technologies PSC) poprowadził prezentację na temat "Realizacji koncepcji Przemysłu 4.0 w nowoczesnych fabrykach. Fabryki 4.0". Wystąpienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkania, którzy mieli okazję osobiście doświadczyć rozwiązań technologii Rozszerzonej Rzeczywistości. Konferencja Manufuture 2017 to dziewiąta, cykliczna konferencja (od 2001r.) organizowana przy wsparciu ETP Manufuture oraz Komisji Europejskiej, podczas której dyskutowano o przyszłości procesów produkcji w Europie. Konferencja została zorganizowana w ramach Prezydencji Estonii w Radzie Unii Europejskiej.

  Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia: https://www.youtube.com/watch?v=kXbXc0rsdBQ

  Czytaj więcej
 • Post 20-10-2017
  20 PAŹ

  Klaster INFOTECH bogatszy o dwóch nowych członków!

  Rośniemy w siłę! Z okazji dołączenia do naszego technologicznego grona chcemy przedstawić nowych członków Klastra – firmę Induce One oraz Agencję 4e...
  Podlasie jest istną kopalnią jeśli chodzi o wyspecjalizowane firmy technologiczne. W ramach Klastra łączymy nie tylko nasze doświadczenie i wiedzę, ale także promujemy nasz region na tle całej Polski. Nasza współpraca opiera się na integracji i wsparciu rozwoju biznesowego przedsiębiorców branży informatycznej, telekomunikacyjnej, mediów elektronicznych i automatyki.

  Czytaj więcej
 • Post 19-10-2017
  19 PAŹ

  Infinity Group znów podnosi poziom kompetencji pracowników

  Tym razem szkolenie prowadziła Fundacja Widzialni – tematem tworzenie stron internetowych według standardów WCAG 2.0..
  Fundacja Widzialni zajmuje się przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu. Konsekwentnie monitoruje poziom stosowania międzynarodowego standardu dostępności WCAG 2.0 przez polską administrację.
  Infinity Group jako twórca, administrator, niejednokrotnie także redaktor serwisów jest zawsze na bieżąco jeśli chodzi o najnowsze zmiany i trendy – standardy WCAG 2.0 są im już dobrze znane. Całodniowe szkolenie zakończyło się uzyskaniem nowego certyfikatu.

  Czytaj więcej
 • Post 17-10-2017
  17 PAŹ

  Skandynawski sposób na biznes jak magnes przyciąga polskie startupy

  Poza pięknymi biurami i komfortowymi warunkami pracy łączy ich ta sama filozofia robienia biznesu. Na 20 piętrze jednego z warszawskich wieżowców, w Białymstoku i w Oslo, grupa norweskich inwestorów rozwija Explorer HQ - skandynawski hub dla firm technologicznych...
  Do współpracy w Polsce dołączyło już 25 startupów. Odwaga, wytrwałość, otwartość i uczciwość we współpracy, odpowiedzialność społeczna i poszanowanie środowiska naturalnego. To wartości, które przyświecają filozofii działania większości skandynawskich firm. Okazuje się że są one bliskie również wielu polskim firmom technologicznym. Przekonali się o tym Nikolai, Harald, Pedro i Maciej - inwestorzy i współtwórcy pierwszej w Polsce sieci skandynawskich co-worków, działających obecnie w Warszawie, Białymstoku i Oslo. Z ich usług i wsparcia korzystają już 44 firmy technologiczne z czego aż 25 w Polsce.

  Czytaj więcej
 • Post 16-10-2017
  16 PAŹ

  Instapage z prezentacją na lokalnym meet.js

  Przyjdź i posłuchaj jak powstają biblioteki CSS!..
  Już 17 października na scenie białostockiego Hacklagu wystąpią Piotr Dolistowski i Łukasz Grądzki z Instapage. Temat prezentacji to '"No more half measures" - Instapage UI Kit Implementation Case Study', czyli historia powstania wewnętrznej biblioteki CSS, wykorzystywanej we wszystkich naszych projektach.

  Czytaj więcej
 • Post 12-10-2017
  12 PAŹ

  Konkurs! Dotacje na prace badawcze – okazja dla przedsiębiorstw

  Chcesz prowadzić prace badawcze, utworzyć centrum badawczo-rozwojowe lub kupić aparaturę do prowadzenia badań w swojej firmie? Weź udział w konkursie. Dotacje czekają!..
  Badania + Rozwój = Sukces

  Tym równaniem kierują się także członkowie Klastra Infotech. Co ono oznacza w praktyce? Co możemy zyskać pracując razem i dążąc do rozwoju nie tylko swoich przedsiębiorstw – ale i całego regionu? Zdajemy sobie jednak sprawę, że takie badania są inwestycją, która pochłania duże zasoby finansowe. Dla wszystkich przedsiębiorczych osób mamy rozwiązanie: konkurs, w którym do podziału jest 75 mln złotych!

  Czytaj więcej
 • Post 11-10-2017
  11 PAŹ

  Zapraszamy do czwartej edycji Konkursu Technotalent!

  Szanowni Państwo,

  Tegoroczna edycja konkursu Technotalent ma pulę nagród w wysokości 46.000 zł. Konkurs jest skierowany do osób w wieku 18-35 lat związanych z województwem podlaskim i warmińsko-mazurskim. Prosimy o przekazanie informacji o konkursie Państwa pracownikom, którzy mogą przedstawić z ramach zgłoszenia w konkursie projekt technologiczny, który nie został jeszcze skomercjalizowany. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmujemy do 18 października 2017 roku...
  Na stronie: http://technotalenty.pl/konkurs2017 znajduje się formularz konkursowy. W przypadku pytań proszę się kontaktować z biurem organizatora pod tel. +48 732 624 779, email: fundacja@technotalenty.pl.
  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który jest świetną okazją do zdobycia opinii na temat projektu i pozyskania środków na jego rozwój.

  W załączeniu przesyłamy krótkie informacje o Konkursie i baner do wykorzystania na Państwa stronę internetową.

  Pozdrawiamy Serdecznie
  Zarząd Fundacji Technotalenty

  Regulamin konkursu

  Czytaj więcej
 • Post 07-10-2017
  07 PAŹ

  Instapage złotym sponsorem Programistoku

  Programistok to konferencja IT organizowana "ponad podziałami" przez różne grupy entuzjastów ze świata IT. Od społeczności dla społeczności...
  Firma Instapage już trzeci rok z rzędu wspiera jedną z najciekawszych inicjatyw IT w regionie - konferencję Porgramistok. Konferencja z roku z na rok zyskuje coraz większą popularność tak na Podlasiu jak i w całej Polsce. Wierzymy, że wspierając inicjatywy społeczności IT uatrakcyjniamy oblicze lokalnego rynku pracy na tle innych regionów.

  Czytaj więcej
 • Post 06-10-2017
  06 PAŹ

  Infinity Group w Bari! Wspólne świętowanie 20-lecia partnerskiej firmy Eusoft.Lab

  Okrągłe 20 lat na rynku, 200 wdrożeń w Europie i ponad 100 osób biorących udział w jubileuszowym wydarzeniu LIMS Eusoft.Lab!..
  Infinity Group odwiedziło swojego wieloletniego partnera biznesowego z okazji świętowania ich 20-lecia. Eusoft.Lab LIMS to platforma informatyczna do zarządzania pracą całym laboratorium, umożliwiająca kontrolowanie wszystkich procesów laboratoryjnych w jednym miejscu. Eusoft.Lab LIMS używany jest w ok. 200 europejskich laboratoriach do badań w zakresie ochrony środowiska, żywności i napojów, w przemyśle paliwowym, chemicznym, medycznym i farmaceutycznym. Infinity Group jest certyfikowanym partnerem Eusoft.Lab LIMS.
  Więcej o Eusoft.Lab LIMS: http://lims.i-g.pl

  Czytaj więcej
 • Post 03-10-2017
  03 PAŹ

  Instapage z prezentacją na Google Campus Warsaw

  Kubernetes? Co to takiego? Instapage opowiada o ich zastosowaniu...
  W czwartek 3. października, podczas warszawskiego 'Campus Meetup: Google Cloud - Google Container Engine', odbyła się prezentacja jak Instapage używa najnowszych technologii chmurowych - Kubernetes w połączeniu z Google Cloud. Marek Dajnowski, Tomasz Kułakowski i Wiktor Starzak opowiadali o zastosowaniu i napotkanych problemach w implementacji Kubernetes'ów, oraz przybliżyli historię startupu, który, zaczynając od CEO w San Francisco i kilku freelancerów, przerodził się w multimilionowy biznes.

  Czytaj więcej
 • Post 29-09-2017
  29 WRZ

  Gemly i Infinity Group zaczynają pracę nad dalszym rozwojem platformy

  Rozpoczął się kolejny etap współpracy pomiędzy Gemly i Infinity Group. Co planują?..
  Jedno z pierwszych na świecie wdrożeń Sitecore Commerce. Drugi e-commerce gamingowy na skalę międzynarodową. A to dopiero początek, bo niedługo wystartuje część społecznościowa, dedykowane wsparcie techniczne, pogłębione statystyki do Dying Light i wiele innych funkcji, które stwarzają fanom gier przestrzeń do podejmowania nowych wyzwań i przeżywania niesamowitych doświadczeń. Liczymy na dalszą współpracę nad rozwojem platformy! www.gemly.com Gemly #ReadyToPlayTheGame

  Czytaj więcej
 • Post 28-09-2017
  28 WRZ

  Wschodni Kongres Gospodarczy - Klastry i ich rola w rozwoju gospodarki jako jeden z tematów Kongresu

  Zainteresowanie czwartą już edycją Wschodniego Kongresu Gospodarczego (WKG) potwierdza, że białostockie cykliczne spotkania wpisały się trwale w kalendarz najważniejszych gospodarczych konferencji w Polsce. WKG sprawdził się jako koncepcja i stanowi stały już element publicznej debaty o perspektywach i szansach wschodnich regionów naszego kraju...
  IV Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku odbył się w dniach 27-28 września 2017 r. W 33 debatach, spotkaniach oraz imprezach towarzyszących wzięło udział ponad 1500 gości. Konferencji towarzyszyły rozstrzygnięcia plebiscytów: TOP Start-up Polski Wschodniej 2017, TOP Inwestycje Polski Wschodniej 2017 oraz TOP Pracodawcy Polski Wschodniej 2017. Jednym z tematów kongresu były temat Klastrów i ich roli w rozwoju gospodarki.

  Czytaj więcej
 • Post 11-09-2017
  11 WRZ

  Atlassian Summit - Transition Technologies PSC zaprasza do stoiska!

  TTPSC jest uczestnikiem jednego z największych wydarzeń organizowanych przez firmę Atlassian...
  W dniach 11-14.09 w San Jose (Kalifornia) odbywa się największe wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych narzędziami firmy Atlassian - Summit U.S. 2017. Pragniemy poinformować, że jesteśmy obecni na tej imprezie ze swoim stoiskiem! Aby uzyskać więcej informacji o przedstawicielach Transition Technologies PSC na tym wydarzeniu, zapraszamy do śledzenie naszego profilu Transition Technologies PSC - Atlassian Gold Solution Partner. Jeżeli zaś pragniecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat Atlassian Summit U.S. 2017 to zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej tej imprezy: https://goo.gl/YUE2BU

  Czytaj więcej
 • Post 05-09-2017
  05 WRZ

  TTPSC na World Expo Astana - pokazy AR DEMO

  Fotorelacja z prezentacji rozwiązań Rozszerzonej Rzeczywistości...
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Kazachstanu, gdzie Piotr Zdziechowski i Adam Macierzyński (specjaliści ds. IoT w Transition Technologies PSC) zaprezentowali rozwiązania Rozszerzonej Rzeczywistości podczas Expo 2017 Astana International.

  Czytaj więcej
 • Post 15-08-2017
  15 SIE

  Turniej siatkówki „Słonie na Balkonie”

  Kibicujemy drużynie z Transition Technologies PSC!..
  Już w sobotę 19.08.2017 odbędzie się 6. Turniej Przedsiębiorcy, który organizuje Fundacja Słonie na balkonie. W fazie grupowej charytatywnego meczu siatkówki zagra drużyna łódzkiego oddziału Transition Technologies PSC! Uczestnikom życzymy powodzenia!

  Czytaj więcej
 • Post 16-07-2017
  16 LIP

  Bieg sztafetowy „Maraton Szakala”

  Transition Technologies PSC bierze udział w sztafecie!..
  Świetna zabawa, wyjątkowa atmosfera i miło spędzony czas. Tak wyglądała niedziela w łódzkim parku Arturówek podczas 7. Sztafetowego Maratonu Szakala. Transition Technologies PSC w składzie: Agnieszka Ratajek, Dagmara Szymczyk, Michał Fidor, Leszek Zborowski, Konrad Dróżka, Grzegorz Stawicki, Iwo Kucharski zakończyło bieg z czasem poniżej 3 godzin! Dziękujemy za kibicowanie!

  Czytaj więcej
 • Post 15-07-2017
  15 LIP

  Pokaż nam co umiesz i sprawdź się na froncie! Zdobądź praktykę na stanowisku Front-End Developer

  Infinity Group zaprasza wszystkich zainteresowanych do spróbowania swoich sił i wzięcia udziału w letnich praktykach w siedzibie firmy!..
  Szukamy 2 zdolnych osób, które chcą zweryfikować swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności. Zobaczysz jak się pracuje przy dużych międzynarodowych projektach, nauczysz się nowych rzeczy i poznasz ciekawych ludzi. Zdobędziesz doświadczenie, które może przed Tobą otworzyć niejedne drzwi do wymarzonej pracy.
  Praktyki są bezpłatne.

  Więcej informacji: http://praktyki.infinity-group.pl

  Czytaj więcej
 • Post 04-07-2017
  04 LIP

  Muda Hunting w Krakowie – warsztaty TTPSC

  Konferencja, na której będą prezentowane rozwiązania Augmented Reality...
  3. lipca w Krakowie odbyły się Muda Hunting, czyli warsztaty dotyczące eliminacji marnotrawstwa w przedsiębiorstwach, skierowane do kadry zarządzającej. Podczas spotkania Transition Technologies PSC zaprezentował swoje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie Rozszerzonej Rzeczywistości. W czasie konferencji Muda Hunting, Artur Sadzik - Kierownik ds. Projektów Strategicznych wraz z Błażejem Dunajczyk - Specjalistą ds. IoT w Transition Technologies PSC zaprezentowali technologię Augmented Reality (AR) z użyciem okularów Microsoft Hololens i robota Lego. Widok z okularów mogli na żywo oglądać uczestnicy spotkania!

  Czytaj więcej
 • Post 01-07-2017
  01 LIP

  Praktyki letnie w Transition Technologies PSC!

  Wraz z początkiem lipca przyjęliśmy nowe grono praktykantów...
  Trwają letnie praktyki w Transition Technologies PSC! Praktykantom życzymy wielu pasjonujących wyzwań i fantastycznych chwil w naszej firmie oraz owocnej współpracy w przyszłości!

  Czytaj więcej
 • Post 13-01-2016
  13 STY

  Gala Partnerska Dell Regional Partner Awards 2016 CEE

  W dnia 12-13 stycznia odbyła się Gala Partnerska Dell Regional Partner Awards 2016 CEE z udziałem członków klastra InfoTech...
  12 stycznia 2016 r. podczas uroczystej gali ogłoszono zwycięzców Dell Regional Partner Awards 2016 CEE. Nagrody wręczono partnerom, którzy w minionym roku wykazali się największym zaangażowaniem i skutecznością w sprzedaży produktów i rozwiązań Dell EMC.

  Drugi raz z rzędu nagrodę Partnera Roku 2016 otrzymał członek klastra – Intratel Sp. z o.o.

  Czytaj więcej
 • Post 09-11-2015
  09 LIS

  Członek klastra Intratel wybrany jako partner roku firmy Dell

  Siódma coroczna konferencja Dell PartnerDirect Solutions odbyła się w Wiedniu i zgromadziła liderów biznesu spośród partnerów Dell, którzy wspólnie świętowali stały wzrost i rozwój programu PartnerDirect. Michael Dell, Prezes i CEO Dell zaznaczył jak ważnym dla firmy w długoterminowej strategii biznesowej jest kanał partnerski i ogłosił również zwycięzców nagrody Partner Roku 2015...
  Siódma coroczna konferencja Dell PartnerDirect Solutions odbyła się w Wiedniu i zgromadziła liderów biznesu spośród partnerów Dell, którzy wspólnie świętowali stały wzrost i rozwój programu PartnerDirect. Michael Dell, Prezes i CEO Dell zaznaczył jak ważnym dla firmy w długoterminowej strategii biznesowej jest kanał partnerski i ogłosił również zwycięzców nagrody Partner Roku 2015. Podczas konferencji firma wyróżniła najlepszych partnerów z grup „Premier” i „Preferred” z Europy i Bliskiego Wschodu, którzy w ciągu ostatniego roku wykazali się doskonałą ofertą rozwiązań Dell dla klientów oraz odnotowali znaczący wzrost sprzedaży. Członek klastra InfoTech - INTRATEL Sp. z o.o. została uhonorowana tytułem „Poland - Partner of the Year 2015 Award” w uznaniu za szczególne zaangażowanie w rozwój biznesu Dell. Michael Dell osobiście pogratulował Prezesowi Zarządu Intratel osiągniętych wyników oraz podkreślił rolę Intratel jako najlepszego partnera Dell w Polsce.

  Czytaj więcej
 • Post 20-05-2014
  20 MAJ

  Intratel Sp. z o.o., członek klastra InfoTech otwiera oddział w Stanach Zjednoczonych

  20 maja 2014 została zarejestrowana w USA spółka One Step Cloud Inc. będąca oddziałem Intratel Sp. z o.o., członka klastra InfoTech...
  Działalność firmy będzie się skupiała na sprzedaży własnego oprogramowania do zarządzania usługami w chmurze obliczeniowej oraz dostarczania najwyższej jakości usług cloud. One Step Cloud będzie oferował platformę w pełni zabezpieczoną, prywatną i niezawodną.

  Czytaj więcej
 • Post 02-10-2013
  02 PAŹ

  Klaster InfoTech na VII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej UE – Chiny

  Zakończyła się siódma edycja targów EU-China Business & Technology Cooperation Fair w Chengdu w Chinach, w których wzięło łącznie udział ponad tysiąc firm europejskich, organizacji, uczelni wyższych, jednostek rządowych, instytutów naukowych i ponad 2500 potencjalnych partnerów biznesowych z Chin...
  Tegoroczne targi odbyły się pod wspólną marką „EU-China Innovation Cluster Cooperation” i koncentrowały się na takich dziedzinach jak bio-farmaceutyka, ochrona środowiska, nowe źródła energii i IT. Było to spotkanie ekspertów, przedstawicieli uczelni i businessu, jak również reprezentantów rządów zarówno z Europy jak i Chin. Za cel postawiono wymianę informacji odnośnie polityki związanej z tematyką forum, osiągnięć technologicznych i trendów w poszczególnych dziedzinach jak również najlepszych praktyk z zakresu biznesu.

  Targi odbywały sie w dniach 25-28 września, brały w nich udział również firmy i instytucje z Polski, m.in. przedstawiciel Klastra InfoTech.

  Czytaj więcej
 • Post 11-03-2013
  11 MARZ

  Udział członków klastra na targach CeBIT

  Wróciliśmy właśnie z Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CEBIT 2013 w Hannoverze, gdzie po raz kolejny wystawialiśmy nasze rozwiązania. W tegorocznej edycji targów Polska była partnerem strategicznym CeBIT...
  Członek klastra - Intratel pokazał w Hannoverze swoje najnowsze rozwiązanie. Jest to produkt typu private cloud dla sektora SMB, podnoszący wydajność i zmniejszający koszty IT w małych i średnich przedsiębiorstwach. Pozwala on w przystępny i naprawdę prosty sposób utworzyć - po pierwsze, wirtualną infrastrukturę IT do realizacji zadań biznesowych - desktopy oraz serwery z dedykowanymi funkcjami, takimi jak kontroler domeny, serwer baz danych MS SQL, serwer poczty Exchange. Po drugie, rozwiązanie to dostarcza środowiska aplikacyjne dla pracowników lub użytkowników platformy, czyli automatycznie instalowane programy niezbędne do obsługi firmy, pobierane z miejsc zwanych z angielskiego marketplace.

  Nasz kraj reprezentowało 170 firm, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Łącznie w targach udział wzięło ponad cztery tysiące wystawców z całego świata, a ich ofertę oglądało według szacunków organizatorów około 350 tysięcy zwiedzających. CeBIT stanowi ciekawe połączenie targów, konferencji i wykładów które prowadzili najlepsi specjaliści ICT. Motyw przewodni tegorocznej imprezy to idea shareconomy, czyli dzielenie się wiedzą, kontaktami i doświadczeniem wśród specjalistów branży oparty na zaufaniu.

  Oferta wystawców podzielona była na cztery kategorie: Pro, Gov, Lab i Life, w ramach których prezentowano innowacje z zakresu technologii IT, telekomunikacji, elektroniki użytkowej i nowych mediów.

  W związku z rosnącym zainteresowaniem małych i średnich firm dedykowanymi im rozwiązaniami IT poprawiającymi efektywność ich pracy, prowadzimy prace nad kolejnym produktem tego typu.

  Czytaj więcej